Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı

Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna ile birlikte altı yolcu ve pilotun otopsi raporları yazıldı.

Giriş Tarihi: 18.05.2020 15:05 Güncelleme Tarihi: 18.05.2020 15:05

Ocak ayında geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden NBA yıldızı Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna ile birlikte altı yolcu ve pilotun otopsi raporları yazıldı.

VÜCUDU TAMAMEN YANMIŞ

Los Angeles Eyaleti Tıp Muayenehanesi Koroner Bürosu tarafından paylaşılan raporda kırık kemikler, parçalanmış vücutlar ve yanan elbiselerdeki uçak yakıtı kokusuyla ilgili çarpıcı ifadeler yer aldı. Kobe Bryant'ın vücudunun tamamen yandığı ve ancak parmak izlerinden tespit edilebildiği belirtildi.

Ayrıca Kobe Bryant'ın vücudunda dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu ve narkolepsi tedavisinde kullanılan metilfenidat ilacı bulunduğu vurgulandı.

Helikopterin 296 kilometre hızla bir yamaca çarpmasıylas meydana gelen kazanın pilotu Ara Zobayan'ın toksikoloji testi sonucunda, kanında herhangi bir alkol ya da uyuşturucu belirtisine rastlanmadığı ifade edildi.

Kaza sonrası Kobe Bryant'ın eşi Vanessa Bryant helikopter şirketine tazminat davası açmış, kazadan şirketi ve pilotu koşullar uygun olmadığı halde uçuşu gerçekleştirmek suretiyle ihmal sonucu kazaya sebep olmakla suçlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde görülen davada, helikopter şirketi, suçlamalar karşısında savunmasını yaparak, "Kobe ve Gianna Bryant belirli tehlikeler ve risklerin büyüklüğü hakkında bilgiye sahipti ve gönüllü olarak riski üstlendiler. Bu durum, Vanessa Bryant'ın tazminat talebini engeller ya da tazminat miktarını düşürür" demişti. Bu arada Vanessa Bryant'ın ne kadar tazminat talebinde bulunduğu bilinmiyor.

"KAZA TANRI'NIN İŞİ"

Kazayı "Tanrı'nın işi" olarak tanımlayan şirket, sonucu "Kaçınılmaz bir kaza" olarak yorumlamış, şirket, uçmayı "doğası gereği tehlikeli" olarak nitelendirmişti.

"YOLCULARIN İHMALİ"

Kazada hayatını kaybeden helikopter pilotu Ara George Zobayan'ın sözcüsü de davaya cevap vererek şunları söylemişti: "Davacıların ve / veya merhumların zararları, doğrudan veya kısmen davacıların ve / veya merhumların ihmali veya hatası nedeniyle, ilgili risklerle ilgili bilerek ve gönüllü olarak bu ihmale neden oldukları ortaya çıkmıştır. Sanığın iddia edilen zararlara neden olma konusunda hiçbir sorumluluk taşımadığı ortadadır."

Ancak savunma, uçuş esnasında yolcuların ne gibi bir ihmalde bulunduklarını tam olarak açıklamamıştı.

BİZE ULAŞIN