Billie Eilish'den kısa filmli mesaj

Billie Eilish kadın bedeni ilgili çifte standartlar hakkındaki duygularını anlattığı kısa film Not My Responsibility'yi yayınladı.

Giriş Tarihi: 28.05.2020 15:44 Güncelleme Tarihi: 28.05.2020 17:31

Billie Eilish, Hollywood'daki vücut imajı söz konusu olduğunda kadınların karşılaştığı çifte standartlara hitap eden yeni bir kısa film yayınladı. Filmde Eilish, kendi bedeniyle karmaşık ilişkisini, onu gizleme konusundaki kesin kararını ve erkeklerin neredeyse aynı miktarda açık eleştiriyle nasıl yüzleşmediğini anlatan bir monolog sunuyor.

18 yaşındaki müzisyen, vücut şekli, kilosu ve bedenine yönelik nefret dolu söylemlere yanıt niteliğinde yazdığı, yönettiği ve oynadığı kısa filmi Not My Responsibility (Benim Sorumluluğum Değil) isimli kısa filmde; "Beni tanıyor musunuz? Beni gerçekten tanıyor musunuz?" diyor.

"Fikirlerime, müziğime, kıyafetlerime, bedenime dair fikirleriniz var. Bazı insanlar giyimimden nefret ediyor, bazıları övüyor. Bazıları bunu diğerlerini aşağılamak için kullanıyor, bazıları da beni aşağılamak için. Ama izlediğinizi her zaman hissediyorum"

Bedenini aşağılayan yorumlardaki dikkat çekmek isteyen Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı "Rahat bir şey giyersem kadın olmuyorum. Soyunup dökülürsem kötü oluyorum. Kim olduklarına biz karar veriyoruz. Değerlerini biz belirliyoruz. Daha fazla giyinirsem, daha az giyinirsem, beni ben yapan şeye kim karar verecek? Bunun anlamı ne? Değerim sadece sizin algınıza mı dayanıyor? Yoksa benimle ilgili fikirleriniz benim sorumluluğumda değil mi?" dedi.

BİZE ULAŞIN